Laser Diodowy - Usuwanie Owłosienia

depilacja laserowa

Laseroterapia jest obecnie najbardziej skuteczną i popularną metodą trwałego pozbywania się niechcianego owłosienia. Metody domowe w usuwaniu zbędnych włosków obojętnie którą wybierzemy wymagają wiele czasu i sprawiają dużo trudności i frustracji. Każda kobieta marzy o pozbyciu się raz na zawsze tego problemu.

Jednak ważne jest aby poznać budowę włosa i jego fazy wzrostu, dzięki nim lepiej zrozumiemy działanie lasera w usuwaniu owłosienia. Włos zbudowany jest cebulki, która składa się z żywych komórek, które odżywiają włos. Trzon włosa jest martwy.

Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz:

Piewsza faza – Anagen, czyli okres intensywnego wzrostu włosa.

Druga faza – Katagen następuje po anagenie. Jest to okres, kiedy włos przechodzi w stan spoczynku. W trakcie katagenu cebulka włosowa obumiera.

Trzecia faza – Telogen jest to końcowa faza, w której włos przygotowany jest do wypadnięcia. Wraz z zakończeniem fazy telogenu mieszek włosowy ponownie wchodzi w fazę anagenu i tym samym cały cykl rozpoczyna się od nowa.

Jedynie podczas anagenu wiązka promieniowania laserowego jest wstanie zniszczyć trwale włos.

Czynniki, które mają wpływ na czas trwania fazy anagenu:

  • Partia ciała poddana zabiegowi
  • Wiek pacjenta
  • Płeć pacjenta
  • Gospodarka hormonalna pacjenta

Jak działa laser diodowy ?

Działanie lasera oparte jest na zjawisku selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest przez określoną długość fali oraz określony chromofor (fotoakceptor) w tym przypadku jest to melanina, czyli barwnik znajdujący się w mieszku włosowym oraz melanocytach naskórka. Pochłaniana selektywnie energia przez melaninę prowadzi do uszkodzenia struktur włosa, które mają za zadanie jego odżywienie i wzrost. Następstwem tego procesu jest utrata i destrukcja mieszka.

Zjawisko to najskuteczniejsze jest u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami, znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu.

Ile zabiegów należy wykonać aby uzyskać efekt?

Aby uzyskać zadowalający efekt seria zabiegów powinna obejmować od 4 o 8 wizyt w odstępach 4-6 tygodni. Wszystko zależy od paru czynników takich jak płeć, wiek, obszar poddawany zabiegowi, fazy wzrostu włosa, gospodarki hormonalnej, fototypu skóry, ilości melaniny w mieszku włosowym.

Co się dzieje z włosem po zabiegu epilacji laserowej?

Po okresie około dwóch tygodni od zabiegu cebulka włosa zaczyna stopniowo obumierać, włos wypada. Po 4 tygodniach pojawiać się będą nowe włosy, są jednak one delikatniejsze i nierównomierne. Po zakończonej serii zabiegów szacuje się brak włosów w 98,8%, pozostają tylko bardzo delikatne i pojedyncze włoski.

Czy laserowe usuwanie włosów wykonuje się tylko w okresie jesienno zimowym?

Otóż nie, zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane przez cały rok, jednak trzeba przestrzegać odpowiednich zaleceń po zabiegowych. W okresie letnim zalecane są zabiegi na takie partie ciała jak: bikini, pachy, czy uda. Łatwo i bezpiecznie można je ochronić przed promieniowaniem słonecznym. Najważniejsze i najbezpieczniejsze po zabiegu depilacji laserowej jest jednak stosowanie filtrów z wysokim filtrem UV, żeby nie doszło do poparzeń, obrzęków czy przebarwień. Należy pamiętać, że okres rekonwalescencji nie jest konieczny po laseroterapii, po zabiegu spokojnie można wrócić do naturalnego trybu życia.

Laser lasery-diodowe

Laser diodowy 808nm

Profesjonalne urządzenia Polskiej produkcji. Najnowsza technologia walki z niechcianym owłosieniem. Dzięki zastosowanej długości fali możemy trwale pozbyć się włosów już po kilku zabiegach. – panel dotykowy, dzięki któremu łatwiej jest na nim pracować oraz wbudowane menu w języku polskim.


Laser posiada duży rozmiar głowicy - 12x12 mm pozwala na przeprowadzanie zabiegów w szybki i wygodny sposób, również na większych obszarach ciała. Gwarantowane długotrwałe efekty. Automatyczny system chłodzący - (0~4ºC) zapewnia komfort klienta, reguluje obieg chłodziwa.

od 50000zł brutto

Produkt dodany do porównania