Karboksyterapia - co musisz wiedzieć?

Karboksyterapia

Karboksyterapia stanowi przełom w medycynie estetycznej za względu na szeroki wachlarz zastosowań. Co więcej, zabieg ten wykazuje ogromną skuteczność i jest małoinwazyjny. W tym przypadku specjalista za pośrednictwem specjalnego urządzenia wstrzykuje w sposób śródskórny lub podskórny odpowiednie dawki dwutlenku węgla.

Dzięki temu dochodzi do przyspieszenia przepływu krwi, a także składników odżywczych. Ponadto, dzięki karboksyterapii poprawie ulega mikrokrążenie oraz dochodzi do pobudzania komórek organizmu do odnowy.

Co się dzieje w organizmie podczas zabiegu karoboksyterapii?

Po aplikacji dwutlenku węgla natychmiast rozszerzają się naczynia krwionośne i następuje wzrost ciśnienia krwi. Następnie wstrzyknięta substancja wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody. W efekcie tworzy cząsteczkę kwasu węglowego, który przyczynia się do obniżenia pH tkanki.

W wyniku tych procesów uaktywnia się tak zwany efekt Bohra. Niższe wartości pH przejawiają się słabszymi powiązaniami pomiędzy hemoglobiną a tlenem. Dlatego zabieg karboksyterapii prowadzi do zwiększonego uwalniania tlenu z hemoglobiny.

Dodatkowo na poziomie pH 6,5 oraz niższym włókna kolagenowe stają się bardziej elastyczne. Reakcje chemiczne sprawiają, że pH staje się zasadowe i ostatecznie skutkuje efektem znieczulającym oraz spazmolitycznym.

Co więcej, ograniczone zostaje też napięcie mięśniówki tętnic, a także kapilar, natomiast temperatura skóry wzrasta o 1 stopień Celsjusza. Wówczas nasileniu ulega utlenianie tłuszczy z komórek tłuszczowych.

Wskazania do zabiegu

  • Łuszczyca skóry głowy
  • Łysienie plackowate
  • Nadmierne wypadanie włosów, - Zabieg po mezotereapii
  • Zacienienia pod oczami
  • Biorewitalizacja twarzy (oraz zabieg po mezoterapii)
  • Biorewitalizacja dekoltu i szyi
  • Wiotkość skóry (ramiona, brzuch, uda, pośladki)
  • Cellulit (ramiona, brzuch, uda, pośladki)
  • Nadmierna tkanka tłuszczowa (ramiona, brzuch, uda, pośladki)
  • Rozstępy
  • Łuszczyca

Jak przygotować się do zabiegu?

  • 48 godzin przed zabiegiem nie przyswajać aspiryny
  • Nie brać innych preparatów, które obniżają krzepliwość krwi.
  • Nie należy podejmować aktywności fizycznej w dniu zabiegu.
  • Nie spożywać alkoholu

Ile trwa zabieg?

Czas zabiegu karboksyterapii uzależniony jest od tego, jaki obszar poddaje się pod jego działanie. W przypadku okolic oczu jest to zaledwie 5 minut. Natomiast dłonie wymagają już 10 minut. W przypadku takich miejsc jak twarz, szyja, dekolt, czy też uda karboksyterapia trwa około 30 minut.

Z kolei liczba zabiegów zależy od indywidualnego przypadku i zmian skórnych. Podczas pierwszej wizyty specjalista określa, ile będzie trzeba wykonać sesji. Standardem jest sześć zabiegów.

Efekty zabiegu

Karboksyterapia wykonana przez profesjonalistę z wykorzystaniem specjalistycznej maszyny kosmetycznej przynosi bardzo wiele istotnych efektów. Pozwala zniwelować bardzo dużo kłopotów związanych z urodą. Szczególnie zalecana przy walce z cellulitem. Warto podkreślić, że zmniejsza jego widoczność nawet o dziewięćdziesiąt procent. Co więcej, karboksyterapia gwarantuje fantastyczne rezultaty, jeśli chodzi o walkę z rozstępami.

Liczne badania kliniczne potwierdzają, że działanie to może zniwelować nieestetyczną przypadłość nawet o dziewięćdziesiąt siedem procent. Pomaga ona także w innych dolegliwościach. Zadowalające efekty przynosi w przypadku problemu wypadania włosów, łysienia, braku elastyczności skóry, rozszerzonych naczynek, łuszczycy, blizn trądzikowych.

Karboksyterapia poprawia mikrokrążenie, dlatego polecana jest także przy obecności cieni pod oczami. Pomaga też przy opadaniu powiek i obecności poduszeczek tłuszczowych i w wielu innych sytuacjach.

Produkt dodany do porównania